Oğlak Burcunun Uğurlu Taşları

Her burç dönemi, yılın ayrı dönemlerine denk gelir. Oğlak burcu ise 22 Aralık ile 21 Ocak tarihleri arasına denk gelmektedir. Bu tarihsel dönemin ise kendine has özellikleri olmak ile birlikte, doğal taşlardan bir kaçı Oğlak burcunun uğurlu taşları olarak sıralanabilir. Bu taşlar sırasıyla Hematit, Obsidyen, Oniks ve Turmalin taşlarıdır.

Hematit taşı; genel olarak stresi azaltan ve hafızayı kuvvetlendiren bir etkiye sahiptir. Bunun ile birlikte kan dolaşımını düzenleyen bir etkisi vardır. Fiziksel olarak ise organlarımızdan dalağın düzgün çalışmasını, saçların daha gür çıkmasını sağlar.

Obsidyen; karaciğere olumlu etkisi olduğu düşünülen Obsidyen, kızgınlık ve öfke duygularıyla savaşan bir taştır. Aynı zamanda bu taş beden elektriğini dengeleyen bir taştır.

Oniks taşı; bağımlılıkla mücadelede yardımcıdır ve oto kontrol yeteneği geliştirir. Aynı zamanda seks hayatına pozitif etkisi vardır. Konsantrasyonu artırır, kaygı ve endişeleri ise dindirir.

Turmalin, denge ve uyum sağlayan bir taştır. Oğlak burcunun uğurlu taşları arasında en dikkat çekenidir. Çünkü kişinin duygusal sarsıntılarını dengeleyerek amaçlarına uygun davranmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir