Protein Diyeti ile 1 Haftada 4 Kilo

Kilo vermekle başı dertte olanların maalesef ki denemedikleri diyet kalmıyor. Pek çok diyet alternatifi var fakat asıl olarak bizim sizler için bugün seçtiğimiz diyet protein diyeti. Neden protein diyeti? Protein diyeti ile kilo vermeniz için pek çok neden var gelin bunlara kısa bir göz atalım.

Öncelikli olarak diyetlerinizin kısa süreli olması kilo vermenizi en çok etkileyen şeydir ki, uzun süreli bir diyet kaliteli bir diyet ile mümkün olmaktadır.

Bir diğer diyet engelleyici ise diyetlerinizde aşırı aç kalmanızdır. Devamlı açlık hissi diyetinizin bir noktasında sizin pes etmenize neden oluyor ve diyete koca bir elveda çekiyorsunuz.

İşte kaliteli bir diyet ve tokluk hissi yaşayarak uzun süre diyet yapabilmenizin yolu protein diyeti ile mümkün olmaktadır.

Ayrıca protein diyeti ile 1 haftada 4 kilo vermeniz mümkündür.

Protein diyeti listesi;

Sabah kahvaltısı: güne başlarken 1 adet istediğiniz meyveyi seçiyorsunuz, bunun yanında ise seçenekleriniz şöyle 1 bardak yoğurt yada 200 ml süt yada 100 gr yağsız olmak koşulu ile beyaz peynir. Sabah kahvaltınızda şekersiz çay ve kahve tüketebilirsiniz.

Öğlen yemeği:200 gr ızgara veya buğulama balık, balık tercih etmeyenler için tavsiyemiz 150 gr yağsız kırmızı etten yana. Öğlen yemeğinde et yemek istemeyenler ise 2 adet yumurta yanında 200 gr yağsız sebze yemeği tercih edebilir.

Akşam yemeği: protein diyeti akşam menüsünde ise; öğlen menüsünde olduğu gibi 200 gr yağsız balık veya 150 gram yağsız kırmızı et, 200 gr sebze yemeği. Sebze yemekleri için önerimiz, mantar, kereviz, kabak, patlıcan, ıspanak, pazı. Bunları çeşitlendirebilirsiniz.

Bu diyetin en önemli amacı az öğünlerle abartısız kaliteli beslenmektir. Protein diyeti ile kilo verenlerin sayısı oldukça fazla olmakla birlikte, protein diyeti ile verilen kilolar genellikle kas dokusu yerine yağ dokusundan gitmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir