Yengeç Burcunun Uğurlu Taşları

22 Haziran ile 21 Temmuz tarihleri arası Yengeç burcuna tabii olmaktadır. Yengeç burcuna sahip kişilerin akuamarin, kristal kuvars ve krizopras gibi taşlardan da bazı faydalar edindikleri bilinen bir gerçektir. Aşağıda yengeç burcunun uğurlu taşlarına değineceğiz.

Akuamarin; uğur getirdiğine inanılan akuamarin taşı aynı zamanda da bereket getiren bir taş olarak bilinmektedir. Kişiye ait hisleri güçlendirirken aynı zamanda özgüveni de arttıran bir yapısı vardır. Stres, kaygılanma ve odaklanamama gibi problemler le de savaşan akuamarin taşı astım, bronşit gibi hastalıklarla da mücadele eder.

Krizopras; tanım itibariyle zafer taşı olarak lanse edilir. Yengeç burcunun uğurlu taşlarından olan krizopras taşı, kişiye dinginlik verip kötü duygulardan arınmasını sağlar. Çakraları düzenleyerek kişinin, ifade yeteneğini geliştirir. Yine diğer taşlar gibi depresyona karşı düzenleyici bir etkisi vardır.

Kristal Kuvars; radyasyonla mücadelede kullanılan bu taş, ortamdaki olumsuz enerjiyi, pozitif enerjiye çevirir. Göz sağlığına iyi yönde etki eden kristal kuvars kişinin hislerini güçlendirir. Odaklanmayı arttırır ve beyin faaliyetlerini olumlu yönde etkiler. İyileştirici etki bakımından en önemli taşlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir