Çuha Çiçeği Yağı Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Çuha çiçeği yağı daha yeni yeni özellikle bayanların gözdesi olmaya başlayan bir bitkisel yağ. Ülkemizde yetişmeyen bir bitki olan çuha çiçeği yapraklarından elde edilen bu çuha çiçeği yağı yeni yeni araştırmalar ışığında adından söz ettirmeye başladı.

Çuha çiçeği yağının faydaları hakkında konuşurken özellikle kadınlar üzerindeki etkilerinden bahsetmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kadınların adet dönemlerinde çektiği sancılar malum hepimiz tarafından bilinmektedir. İşte çuha çiçeği yağı regl döneminde kullanılırsa bu sancılar en aza inecek ve çok daha rahat bir şekilde bu dönem atlatılacaktır. Yine bayanların göğüslerinde oluşan kistik bezeler bu yağ sayesinde durdurulabilir konuma getirilir. Yine göğüslerinde ağrı olan bayanlar çuha çiçeği yağı ile kendilerini tedavi edebilirler. Bayanların cinsel isteksizlikleri önleme ve menopozda meydana gelen rahatsızlıkları giderme de yine çuha çiçeği yağının faydaları arasındadır.

Çuha çiçeği yağı saçlarımız için, cilt sorunlarımız için ve tırnak sağlığımız için de kullanabileceğimiz bitkisel yağlar arasındadır.

Kısacası çuha çiçeği faydaları için diyebiliriz ki bayanlarımızın kurtarıcısı olmakla kalmayıp yaşamları boyunca onlara yol arkadaşlığı yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir