Kakule Yağının Faydaları

Bitkisel yağlar sektöründe son yılların devrim niteliğinde buluşu diyebiliriz kakule yağı için. Önceleri çok fazla yararları hakkında bilgi sahibi değildik çünkü kakule yağı ülkemizde yetişmeyen bir bitki olan kakule bitkisinden üretilmektedir. Ancak globalleşen dünyada yeryüzünde var olan bitkiler hakkında da bilgi sahibi olma fırsatı buluyoruz.

Kakule yağı özellikle çağımızın hastalığı kanser üzerinde yarattığı olumlu gelişmeler ile adından söz ettirmektedir.  Kanser hücrelerinin üremesini durduran kakule yağı kanser hastası olanlar içinde kanser hücrelerinin ölmesine yarar sağlayarak şifa kaynağı olur.

Kakule yağı kalp sağlığı üzerinde de kalp ritmini düzenleyici ve kalp çarpıntısını giderici olarak etki eder. Vücuda ferahlık veren kakule yağı bitkisel yağlar içinde nüfuz etme özelliği en fazla olandır. Kakule yağını içeceklerimizle beraber aldığımız zaman hazmı kolaylaştırarak gaz sökücü etkisini gösterirken ağız ve boğazda oluşan iltihapları ise gargara yönteminde giderir. Gargara suyuna bir kaç damla kakule yağı damlatarak gargara yapmamız gerekir.

Araştırmalar sonucunda henüz bir yan etkisine rastlanmayan kakule yağı önümüzdeki yıllarda da bize şifa sunacak bitkisel yağlar içinde birinci sırayı başka bir yağa bırakmayacak gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir