Papatya Yağı Faydaları

Diğer bitkisel yağlar açısından olduğu gibi papatya yağının da birçok yararı vardır. Papatya yağı papatya çiçeğinin yapraklarından elde edilen son derece hoş kokulu ve cilt üzerinde etkili bir yağdır.

Kuruyan, çatlayan ciltlerde kullanıldığında cildin yumuşamasını ve çatlakların tedavisini sağlar.

Papatya yağı genel olarak banyo öncesinde kullanıldığı zaman vücudun rahatlamasına, gevşemesine yardımcı olur.

Yüzümüzde oluşan kızarıklık ve sivilce izlerinin üzerine sürüldüğünde renk farklılıklarını gidermeye yardımcı olur. Saçlarımız için kullandığımızda kepek oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve saçı besler. Saçın daha parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar. Kullanım süreklilik arz edince cildimizin daha parlak, daha genç ve daha dinamik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.  Ağrılar içinde etkili bir yöntem olan bitkisel yağlar ağrıyan bölgelere sürüldüğünde ağrının dinmesine yardımcı olur.

Papatya yağı hoş kokusu ile beynimize gönderdiği olumlu sinyaller ile rahatlamamızı, dinginleşmemizi sağlar. Çocuklarımız içinde kullanabileceğimiz bir bitkisel yağ olan papatya yağı ile sancısı olan bebeğinizin vücudunu ovarsanız bebeğinizin ne kadar sakinleştiğini göreceksiniz.

Bütün bu saydığımız faydalarının yanında daha bir çok yararı olan papatya yağı, bitkisel yağlar içinde en etkili olanlarından biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir