Ylang Ylang Yağı Faydaları

Ylang ylang yağı cananga adı verilen çok değerli bir ağacın çiçeklerinden elde edilen bitkisel yağ olarak bilinir. Tropik bölgelerde yetişen bu çiçek dipleri farklı yaprakları farklı kokusuyla tanınır.

Ylang ylang yağı genel olarak afrodizyak bir bitkisel yağ türü olarak bilinse de farklı birçok yararı vardır. Bayanların özel günlerinde çektiği sancıları, sıkıntıları ve sinir bozukluklarını hepimiz biliriz. İşte ylang ylang yağı ile bu sorunlara son verme zamanı geldi. Özel günlerinizi de diğer günleriniz gibi sorunsuz geçirmeniz için bu yağ ile tanışın ve farkı görün. Ylang ylang yağı stres, sinir bozukluğu gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Bir pamuk üzerine birkaç damla damlatıp kokladığınızda sakinleşmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda banyodan önce bu yağ ile vücudunuza masaj yaparsanız verdiği sakinliği fark etmeniz uzun sürmeyecek.

Bitkisel yağlar içinde ylang ylang yağını da saçlarımız için kullanabiliriz. Saçlarımızı bu yağ ile besleyerek kırılmalarını engelleyerek daha hızlı uzamasına yardımcı oluruz. Ylang ylang yağı sayesinde bitkisel yağların yararlarından faydalanmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir