Guatra Ne İyi Gelir?

Boğazın altında bulunan tiroid bezlerinin genişlemesine verilen isim tiroid olmaktadır. Buna göre guatra iyi gelen bitkiler sizlere yardımcı olacaktır. Çuha çiçeği yağı başta olmak üzere deniz yosunu da son derece faydalıdır. Tiroidin normal çalışmasını sağlıyor ve guatr hastalığının oluşmasına engel oluyor. Ayrıca zeytinyağı da guatr hastalığı için önleyici rol oynar. Bilindiği gibi beslenmelerine özen gösterilmesi gereken guatr hastalarına doğru besinleri tüketmeleri tavsiye edilir. Omega3 açısından zengin ve bağışıklık sistemini güçlendiren özelliklere sahip olan zeytinyağı E vitamini bakımından çok zengindir. Buna göre guatra iyi gelen bitkiler arasında maydanoz, sarımsak da bulunur. Maydanoz vitamin ve mineral deposu olmaktadır. Güçlü bir antioksidandır ve hücre yenilemesini desteklediği için guatr hastalığına önlem alacaktır.

Guatr Bitkisel Tedavisi

Selenyum ve çinko içeren ay çekirdeği guatr bitkisel tedavisi için yardımcı olacaktır. Başta iyot zengini olan deniz yosunu guatr için başlıca tavsiye edilen kaynaklar arasındadır. Demir ve potasyum içeren maydanozu ise kür halinde uygulamak, guatr hastalığına iyi gelecektir. Buna göre doğru besinlerle ve bitkilerde hastalığı iyileştirici hızı artacaktır.

Ayrıca şifalı taşlar kategorisinde yer alan Kehribar Taşının Etkileri başlıklı yazımızda da guatr hastalığına iyi gelen şifalı taş kehribara yer vermiştik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir