Hangi Lazer Epilasyon Cihazı Daha İyi?

Kıl, tüy sorunları bir türlü bitmek bilmeyen kişilerin en çok başvurduğu yöntem lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon için karar veren kişilerde son yıllarda artık şehir efsanesi haline gelmiş hüsranla sonuçlanmış epilasyon hikayeleri korkuya neden olmaktadır. Neden bu kadar sık duyuyoruz başarısız lazer epilasyon hikayelerini? Bunu duymamızda ki en önemli etken kişiye özel lazer epilasyon şeklinin ve aletinin uzman kişiler tarafından belirlenmemesidir. Lazer epilasyonda lazer epilasyon cihazı son derece önem arz etmektedir. Doğru lazer epilasyon cihazı seçmek başarılı bir lazer epilasyonun anahtarıdır. Aynı zamanda şunun unutulmaması gerekir. Kuaförden dönme güzellik merkezleri yerine bu işi gerçekten tıp merkezi halinde yapan doktor ve uzman kişilerden oluşan kadroları bulunan alanlar seçilmelidir. Öncelikli olarak cilt tipiniz ve hormon analiziniz lazer epilasyona başlamadan önce iyi belirlenmelidir.  Tüm bu aşamalarda doğru adımlar atıldıysa eğer sıra lazer epilasyon cihazı seçmeye gelsin.  Bugün sizlere son yılların en öne çıkan iki lazer epilasyon cihazı hakkında bilgi vereceğiz. Bu cihazlardan biri ülkemizde oldukça popüler olan Alexandrite lazer epilasyon cihazı bir diğeri ise Diode lazer epilasyon cihazı. 

Hangi lazer epilasyon cihazını tercih etmeliyim?

Şimdi gelin birlikte  Alexandrite lazer epilasyon cihazı ve Diode lazer epilasyon cihazı arasında ki farklara bakalım. Diode lazer epilasyon cihazı Alexandrite lazer epilasyon cihazı ile karşılaştırıldığında daha yeni teknolojilerle üretilmiş bir cihazdır. Alexandrite lazer epilasyon cihazı ülkemizde sık tercih ediliyor fakat ince tüylere etki etme ve tüyleri yok etme oranı Diode lazer epilasyon cihazına oranla daha azdır. Bunu şu şekilde özetleyebiliriz. Kalın kıl kökleri ve tüy yapısı için Alexandrite  cihazı tercih edilirken, daha ince yapılı tüyler için ise Diode cihazı tercih ediliyor. Diode tüm kıl tiplerinde etkili bir cihazdır. Bu nedenle şu anda dünyada en çok kabul gören lazer epilasyon cihazı Diode lazer epilasyon cihazıdır.

Lazer yaptırmadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor?

Öncelikli olarak şunu söylemekte fayda görüyorum. Oldukça rant sağlanan bir alan olduğu için gün geçmiyor ki yeni lazer epilasyon aletlerinin adını duymayalım. Bir cihazın tam anlamı ile iyi ve kötü olduğunun ölçülmesi ise birçok kişi üzerinde yapıldıktan ve zaman geçtikten sonra anlaşılmaktadır. Bir cihaz yeni çıktığı için bu alanda en iyi cihaz olduğu anlamını taşımamaktadır. Bu cihazın kabul görmesi için bir süre beklemek doğru bir karar olacaktır. Bizlerin size bu konuda tavsiyesi yeni çıkmış olan cihazlardan ziyade kabul görmüş ve başarılı sonuçlar alınmış cihazlara yönlenmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir