Köpükle Varis Tedavisi Hakkında Bilgi

Toplardamarlarda uzama genişleme kıvrımlı bir hal alma durumu varis hastalığıdır. Damarların genişlemesi ve kanın bu geniş kanallarda pıhtılaşmasıdır varis. Deriden çıkıntılar oluşur ve deri mor ve kırımızı kan topakları görülmeye başlanır. Varisin pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bugün sizler için köpükle varis tedavisi hakkında bilgilendirme yapacağız. Uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken köpükle varis tedavisi köpürtülmüş bir ilacın iğne ile varisli bölgeye uygulanması işlemidir.

Köpükle varis tedavisinde iz kalıyor mu?

Köpükle varis tedavisi varisli bölgeye ince bir iğnenin girmesi ile yapılmaktadır. Köpükle varis tedavisi uygulanan bölgede tedavi sonrasında uzmanların verdikleri bilgiler ışığında hiçbir iz kalmadığı anlaşılmaktadır. Ameliyatsız ve kesiksiz bir işlemdir. Mutlaka bir doktorun uygulaması gereken bir işlem olmakla birlikte, varis tedavisi kalp damar hastalıkları alanına girmektedir.

Köpükle varis tedavisinde varisler ne kadar sürede geçiyor?

Bu tedavi sonrasında varisler yaklaşık 2 ay gibi bir sürede tamamen iyileşiyor. Hasta ise tedavi sonrasında hemen yürüyebiliyor.

Köpükle varis tedavisi sonrasında bu bölgede yeniden varis oluşur mu?

Uzmanlardan alınan bilgilere göre köpükle varis tedavisi uygulanan bölgede yeniden varis oluşumu gerçekleşmemektedir. Fakat farklı bölgelerde varis oluşumu bu uygulamadan bağımsız bir şekilde oluşabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir