Maydanoz veya Maydanoz Suyu ile Zayıflama

Kabul görmüş zayıflama araçlarından biridir maydanoz. Pek çok kişi zaman zaman maydanoz kürü ile zayıflama çaresine başvurmuştur. Bugün bu konuyu ele alıyoruz. Maydanoz kürü ile zayıflama mümkün mü? Maydanoz nasıl zayıflatıyor ve etkisi kalıcı oluyor mu?

Kabul etmek gerekiyor ki maydanoz en eski zayıflama araçlarından biridir. Özellikle maydanoz suyu diye adlandırdığımız kür zayıflama noktasında sevindirici sonuçlar vermektedir. Maydanoz suyunun zayıflama etkisi üzerine durmakta fayda görüyoruz. Zira konu her zaman yanlış anlaşılıyor. Maydanoz suyu ile zayıflama kolay etki eden bir uygumladır. Fakat maydanoz suyu ile verilen kilolar su kaybı mıdır yoksa yağ yakımı mıdır bu konu her zaman yanlış anlaşılmıştır.

Maydanoz suyu ile verilen kilolar yağdan mı gidiyor sudan mı gidiyor?

Maydanoz suyu tükettiniz ve bir anda kilo vermeye başladınız, oysa ki verdiğiniz bu kilo çoğunluk ile sudan gitmiştir. Maydanoz suyu vücuttan su ve ödem atımını hızlandırır. Fakat verilen kilolar ilk etapta sudan gider. Maydanozun metabolizma hızını artırıcı etkisi vardır ki bu da onun ilerleyen günlerde yağ yakımını artırmasına neden olacaktır. Bu aşamada giden kilolar ise yağdan gider. Uzun süreli maydanoz suyu kullanılması sakıncalıdır. Vücuda ters etkileri vardır. En fazla 15 gün maydanoz suyu uygulamanız öneriliyor, bizim fikrimizce bu tip uygulamalar uzun süreli yapılmamalı, örneğin haftada 2-3 kez maydanoz suyunu sağlıklı bir diyet eşliğinde tüketmeniz daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir