Boğa Burcunun Uğurlu Taşları

22 Haziran ile 21 Mayıs tarihleri arasındaki doğumlar Boğa burcuna mensup olurlar. Aşağıda boğa burcunun uğurlu taşları olan akik, kristal kuvars, lapis, pembe kuvars, turkuaz ve yeşimden bazılarına değineceğiz.

Akik; stresle mücadele etmede kullanılan akik taşı, enerji veren bir yapıya sahiptir. Akıl, mantık, düşünce gücünü geliştirerek kişinin duygusal kararlar alarak hata yapmasına engel olur. Cilt rahatsızlığı olan kişilerin tedavi sürecinde akik taşından da faydalanmaları, tedavi sürecini kısaltan bir etki yapmaktadır.

Lapis; kişinin sahip olduğu olumsuz duygu ve düşüncelerden arınmasına yardımcı olur. Kemiklerin güçlenmesini sağlayarak sağlıklı bir vücuda kavuşmada yardımcıdır. Büyük ve küçük tansiyonu dengeleyen yapısıyla boğa burcunun uğurlu taşları arasında şifa gücü en yüksek taştır. Lapis taşı aynı zamanda kişinin düzgün iletişim kurmasını sağlayan bir taş olarak bilinmektedir.

Turkuaz; nazar taşı olarak da kullanılan turkuaz, kemik sağlığını etki eder. Cinsel hayatın düzenlenmesine yardımcı olur ve kalp hastalıklarına karşı iyileştirici etki yapar. Migren gibi inatçı baş ağrılarıyla mücadelede de kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir