Hangi Organa Hangi Şifalı Taşı Kullanmalı?

Şifalı taşlar belli bölgelerde tedavi edici özellikleri bulunan taşlardır. O nedenle hangi organa hangi şifalı taş kullanacağınıza hakkında doğru bilgi sahibi olmanı gerekmektedir. Şimdi sizlerle şifalı taşlar hangi organa tedavi edici özellik sergiliyor gelin birlikte görelim.

Organlara göre şifalı taşlar

Baş çakrası şifalı taşlar: Başınız ile ilgili bir rahatsızlık bir sorun yaşıyorsanız eğer bu bölgeye uygun olan taşlar mor renkli taşlardır. Çünkü baş çakrasının rengi mordur. Mor renkli taşlar ise ametist ve lapistir.

Boğaz çakrası şifalı taşlar: Örneğin boğaz bölgesinde tiroit sıkıntısı olanlar var. Bu bölgenin rengi mavidir. Mavi renkli taşlar boğaz çakrasını tedavi edici özellik sergilemektedirler. Bu bölgede yer alan organların rahatsızlıklarında mavi renkli şifalı taşlar içinde yer alan turkuaz, firuze taşı önerilen taşlardır.

Kalp çakrası şifalı taşlar: Kalp rahatsızlıkları için kullanılması gereken şifalı taşlar ise yeşil renkli taşlardır. Peridot, yeşil akik, yeşim kalp karası tedavisi için kullanılan şifalı taşlardır.

Cinsel organ tedavileri için şifalı taşlar: Cinsel bölge çakrası kırmızıdır. Bu bölgede oluşan rahatsızlıkları tedavi için kırmızı renkli taşlar kullanılmalıdır. Yakut, lal bu bölgede kullanılması gereken taşlar.

Mide rahatsızlıkları için şifalı taş: Bu bölgede oluşan rahatsızlıklar için kullanılması gereken şifalı taşlar sarı renkli olmalı. Sitrin taşı mide rahatsızlıkları için kullanılan şifalı taşlar içerisinde yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir