Huzur Veren Şifalı Taşlar Hangileri?

Şifalı taşların, şans, huzur ve bereket getiren türleri ile bugün sizlerle birlikteyiz sevgili Doğadan Dermanlar okurları. Yalnız hep belirtiyoruz taşlar kişiye uygun olarak kullanılmalıdır. Bu noktada size burcunuz yol gösterici olabilir. Kişilerin burçları ile paralel gösterdikleri karakter yapıları burçlara uygun şifalı taşlar olarak sınıflandırma yapılmasına olanak sağlamıştır. Genel itibari ile kişiye huzur ve dinginlik veren şifalı taşlar ise şu şekilde sıralanabilir.

Dinginlik ve huzur veren şifalı taşlar

Akik taşı; en sık kullanılan şifalı taşlar arasında yer alan akik, mutlak bir huzur kaynağıdır. Kişiyi olumsuz düşüncelerden uzaklaştıran akik, hem bedeni hem de zihni kuvvetlendirici etki göstermektedir.

Ametist taşı; karşımıza sıklıkla çıkan bir diğer taşta ametist taşıdır. Mor renkli ametist taşı etraftaki negatif ve kötü enerjiyi adeta yok edici bir element yapısına sahiptir. Pozitif düşünce akımının en etkili araçlarından biri olan ametist taşı pek çok toplumda uzun yıllardır amacına uygun olarak kullanım göstermektedir.

Akuamarin; sinirleri yatıştırıcı etkiye sahiptir. Özellikle asabi ve sinirli insanların kullanmasında fayda vardır. Boyun ve baş çakrasında bulundurmak çok daha etkili olmasına sebep olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir