Uğur Getiren Şifalı Taşlar

Şifalı taşların faydaları her gün doğa bilincine sahip toplum tarafından kabul görüyor. İlk başlarda taştan ne gibi bir fayda gelir düşüncesinde olan toplum bu günlerde pek çok rahatsızlık için şifalı taşların gizemlerine baş vuruyor. Aslında taşların şifaları uzun yıllarca köklü toplumlarca kullanılmıştır. Buna en çok uzak doğu ülkelerini örnek gösterebiliriz. Hatta geçmişimizde Osmanlı’nın şifalı taşlar ile yaptırdığı hükümdar kostümleri aslında taşların etkilerinin uzun uzun yıllar önce kabul görmüş olduğunun kanıtıdır.  Bugün sizler için uğurlu şifalı taşlara değineceğiz. Taşların olumlu pozitif yönleri kişiye olumlu etki ettiği için uğurlu olarak adlandırılmaktadır.

Uğurlu şifalı taşlar

Turkuaz, firuze; evet denizcilerin en çok bulundurduğu şifalı taşlar arasında yer alır turkuaz taşı. Taşın bir diğer ismi de firuze taşıdır. Mavi renkli ve çok hoş bir görünüme sahip olan firuze taşı, takı alanında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Akik; akik taşı uğurlu taşlar arasında en bilinenlerden biridir. Akik taşını olumlu etkileri üzerine oldukça fazla konuşabiliriz. Akik taşının sarıdan, mora, kahveye, yeşile kadar pek çok farklı rengi bulunaktadır. Bu nedenle bizlerin sizler için önerisi taşların renklerine göre etki ettikleri vücut çakraları yazımız olan İyileştirici Etkileri İle Şifalı Taşlar yazımıza göz attıktan sonra sizin için doğru akik rengini bulmanızdır. Akik taşı Peygamber Efendimizin de yüzük taşı olarak bilinmektedir. Ayrıca para taşı zenginlik taşı olarak bilinen akik tam bir uğurlu taşlar ailesi üyesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir