Başak Burcu Özellikleri

Başak burcu burçlar kuşağının en orta burcudur. En belirgin özelliği akıllı olmasıdır. Doğru ile yanlış arasındaki farkı kolaylıkla ayırt ederler. Son derece dikkatli kişilerdir. Her şeyi değerlendirir, ölçer, tartar ve düşünürler. Kararlarını bu şekilde alırlar. Her şeyi ince eleyip sık dokurlar.

Başak burcu insanlarının bulundukları her ortam çok düzenlidir. Herşey simetrik bir şekilde yerleştirilmiştir. Renk uyumuna, düzene ve titizliğe aşırı derecede önem verirler.

Başak burcu aklın gezegeni olarak bilinen Merkür tarafından yönetilir. Ruhsal karmaşalardan rahatsız olurlar. Ayakları yere basan sağlamcı kişiliğe sahiptirler. Başak burcu burçlar dünyasının güven ve huzur veren burcudur. Karmaşık olmayan tek düze insanlardır. Sürekli olarak daha önce yaptıkları hataları düzeltmek için hareket ederler. Başak burcu insanı olmasaydı birçok iş aksayabilir hatta yapılmayabilirdi. Bu burcun insanlarının en dikkat çekici özelliklerinden biri de kendilerine son derece dikkat etmeleridir. Özellikle dış görünüşleri konusunda çok dikkatlidirler. Son derece dürüst kişilerdir. Gizemli iş ve davranışlardan hoşlanmazlar. Dedikodu yapmaz, kimsenin arkasından konuşmazlar.

Başak burcu yönetici gezegeni Merkür’dür. Negatif toprak grubuna bağlıdır. Dişi burçtur ve değişken niteliktedir. Simgesi elinde başak tutan bir kızdır. Çalışma ve sağlık evi olan altıncı evi temsil eder. Uğurlu rengi mavi, uğurlu sayısı 5, uğurlu taşı safir,uğurlu günü çarşambadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir