Aslan Burcunun Uğurlu Taşları

22 Temmuz ile 21 Ağustos tarihleri arası doğumlar Aslan burcudur. Aslan burcunun uğurlu taşları akik, kaplangözü, kehribar, oniks, topaz ve turmalin olarak sıralanabilir. Aşağıda bu taşların bazılarını bulabilirsiniz.

Kaplangözü; astrolojide bağımsızlık taşı olarak bilinir. Astımla mücadelede kullanılan kaplangözü aynı zamanda sindirim sistemi rahatsızlıklarına ve mide, dalak gibi iç organlarda yaşanan problemleri gidermede yardımcı olan bir taştır.

Kehribar; aslan burcunun uğurlu taşları arasında yer alan kehribar taşı bu taş genel olarak olumsuz duyguları gideren bir taş olarak bilinmektedir. Ayrıca ağrıyan noktalara haricen uygulandığı zaman o bölgeyi rahatlatan bir etkiye sahiptir. Kişinin gereksiz takıntılardan kurtulmasına yardımcı olur.

Topaz; sıklıkla uykusuzluk ve boyun ağrılarını gidermek için kullanılan topaz aynı zamanda zihinsel yorgunluğu da gideren bir etkiye sahiptir. Bedenin rahatlamasını sağlar ve kişinin gün boyu dinç kalmasına yardımcı olur. Birden fazla rengi olan topaz taşı, aşk taşı olarak da bilinmektedir. Bu nedenle aşk hayatında ikili ilişkilerin düzelmesine ve sağlıklı bir ilişki yürütülmesine katkısı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir