Başak Burcu

Başak burcuna ismini veren buğday başakları olgunlaştıkça boynunu bükerler. Tıpkı bunun gibi başak burcu insanı da olgunlaştıkça daha dingin daha mütevazı bir karaktere sahip olurlar. Hayatlarında her zaman bu duruşu sergilemek isterler.

Her davranışının arkasında varlığı belli bir biçimde algılayan bilinç yapısı saklıdır. Mükemmellik ve kusursuzluk bilinciyle donatılmışlardır. Ayırt etme ve ayrıntıyı sezme kabiliyetleri aşırı gelişmiştir. Bir şeyi diğerinden ayıran, kusurlu veya daha üstün kılan her ayrıntı başağın dikkatini çeker, asla gözünden kaçmaz.

Başak burcu insanının hayatında herşey yerli yerinde olmalı, olmaması gereken hiç bir şeye izin verilmemelidir. Bu zihniyetle hareket ederlerse biraz anlayışsız olabilirler. Bu sebeple duygusal ilişkilerinde biraz zorluk çekerler.

Başak burcu insanı fazlasıyla uyanık, gayretli ve çalışkandırlar. Hesap kitap işini çok iyi becerebilirler. Pratik hareket ederler ve herşeyin mutlaka kolay bir yolunu geliştirirler. Asla kendini hayatın akışına bırakmaz, sürekli aktif ve çaba sarfeder haldedirler.

Başak burcu insanı herşeyin yararı ile ilgilenir ve bunu ortaya çıkarmaya çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir