Balık Burcunun Uğurlu Taşları

22 Şubat ile 21 Mart tarihleri arası Balık burcuna ait, tarihsel dönemdir. Bu yazımızda balık burcunun uğurlu taşlarına değineceğiz. Bu taşları; akuamarin, ametist, kristal kuvars ve pembe kuvars olarak sıralayabiliriz. Aşağıda bu taşların fiziksel ve ruhsal bir takım faydalarını sıralayacağız.

Akuamarin; özgüveni arttıran akuamarin taşı, aynı zamanda bereket getiren bir taş olarak da bilinir. Kişide yer alan uyuşukluk ve üşengeçlik hallerinin giderilmesinde faydalıdır. Hafızayı kuvvetlendirirken, kişinin hislerini de güçlendirir.

Ametist; balık burcunun uğurlu taşlarından olan ametist taşı, tam anlamıyla bir pozitif enerji taşıdır. Vücuttaki negatif enerjiyi bertaraf ederek kişinin olumlu yanlarına odaklanmasını sağlar ve kişiye özgüven aşılar. Aynı zamanda cilt rahatsızlıklarıyla mücadele ederken, migren gibi kalıcı baş ağrılarıyla da mücadele eder.

Kristal Kuvars; teknolojik aletlerden yayılan radyasyonu emerek, kişinin zarar görmesini engeller. Odaklanma problemlerini giderir. Aynı zamanda da pozitif enerji kaynağıdır.

Pembe Kuvars; böbrek, akciğer gibi iç organların rahatsızlıklarıyla savaşır, sindirim sistemini güçlendirir ve özellikle aşırı alkol kullananlar için pembe kuvars taşı önerilir. Kişinin kendine olan güvenini artırır ve tüm iyi duyguların ortaya çıkmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir