Terazi Burcunun Uğurlu Taşları

22 Eylül ile 21 Ekim tarihleri arası Terazi burcunun tarihleri olmaktadır. Bu tarihsel dönemin karakteristik özelliklerinin kişiye getirdiklerinin yanında aynı zamanda akuamarin, aventurin, lapis, pembe kuvars, turmalin ve yeşim gibi taşların da kişiye bazı faydaları vardır. Aşağıda bu taşlardan bazılarına değineceğiz.

Aventurin; terazi burcunun uğurlu taşları arasında olan aventurin taşı şans getirdiğine inanılan bir taştır. Kişinin fiziki gücünü arttırarak, enerjik bir yapıya kavuşmasını sağlar. Duygusal dalgalanmaları dengeleyerek kişiyi huzurlu bir döneme taşır.

Yeşim; kişinin negatif enerjisini pozitif enerjiye dönüştürerek, kişiyi mutlu eden bir yapısı vardır. Aynı zamanda sihir ve büyüye karşı koruma olarak da kullanıldığı bilinmektedir. Yeşim taşı antioksidan bir etkiye sahiptir ve bu yüzden iyileştirici özelliği mevcuttur. Bedende birikmiş zararlı toksinlerin, vücuttan arındırılmasına yardımcı olur.

Turmalin; terazi burcu uğurlu taşları arasında yer alan turmalin taşı, kişinin denge problemlerini gidermesi için en uygun taştır. Ayrıca konsantrasyonu arttırarak yapılan işte tam verim alınmasına yardımcı olur. Kişinin dönem dönem yaşadığı duygusal çöküntüleri de düzenleyici bir etkisi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir