Cilde İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Gün içinde birçok olumsuzluk yaşayan cilt doğru bakım yapılmadığı zaman, yıpranacak ve tazeliğini kaybetmeye başlayacaktır. Buna göre cildi yumuşatan, rahatlatan ve gerekli bakımı yapan bitkisel yağlar temin etmek doğru olacaktır. Eğer sizde cilt için bitkisel yağlar nelerdir? Diye merak ediyorsanız, hemen sıralamaya başlayalım. Başta fındık yağı cildi besleyen özelliklere sahip olarak öne çıkan mucizelerden biri olmuştur. Banyodan önce tüm cildinize yedirip ölü derilerin gitmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca cilt bakımı için uygulayabileceğiniz kayısı çekirdeği yağı da tavsiye edilen mucizeler arasındadır. Gül yağı cilt için faydalı bitkisel yağlar yelpazesinde yerini alır. Banyo öncesi veya sonrası, cildi rahatlatmak adına gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Cilt İçin Bitkisel Yağlar

Özellikle yaşlanmaya yüz tutmuş ve kırışmaya başlamış cilde sahip olan kişilere avakado yağı önerilir. İçerdiği vitaminler cilde nüfuz ederek, gözenekleri temizlemektedir. Bu sayede canlı, parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak kaçınılmaz olur. Buğday yağı da cilde faydalı bitkisel yağlar arasında öne çıkar. E vitamini bakımından çok güçlü olduğu için, kısa sürede şikayet ettiğiniz olumsuzluklardan arınmanızı sağlayacaktır.

One thought on “Cilde İyi Gelen Bitkisel Yağlar

  1. Merhaba ben bunlara ek olarak macadamia yağını eklemelisiniz diye düşünüyom. Çok fatdalı bir yağ. Türkiye de bilinmiyo. Ben doa kozmetikte buldum aldım. Cidden bayıldım. bilginizeee

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir