Hakiki Zeytinyağı Faydaları

Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz kadar özel bir bitkisel yağ hakiki zeytinyağı.  Aslında yararlarından ziyade neye iyi gelmediğini söylemek daha kolay olur gibi.

Hakiki zeytinyağı kalp-damar rahatsızlıklarını önlemek adına tıp doktorları tarafından tüketilmesi en çok tavsiye edilen bitkisel yağ.  Damarlarda kan dolaşımını düzenler, kanın pıhtılaşmasını önleyerek damar tıkanıklığı gibi sorunların önüne geçer.  Kan şekerini düzenleyici, böbrek sorunlarını giderici, karaciğer ve safra salgısını arttırarak düzenli çalışmalarına destek verici özelliği ile hakiki zeytinyağı kilo problemlerimizle de başa çıkmamızda bize en çok desteği veren bitkisel yağ. Hakiki zeytinyağı günde bir yemek kaşığı miktarınca tüketildiğinde boşaltım sistemimizin düzenli çalışmasını sağlar. Eklem yerlerimize masaj olarak uygulayabileceğimiz zeytinyağı eklemlerimizin yumuşamasına destek olur daha rahat hareket etmemizi sağlar.

Bebeklerin gelişimi üzerinde de olumlu etkileri gözlenmiş olan hakiki zeytinyağı ile günde bir sefer bebeğinizin vücudunu ovarak masaj yaparsanız büyümesinde yararını görmüş olacaksınız.

Yani hakiki zeytinyağı için denilebilir ki hemen hemen fayda sağlamadığı hiçbir organ, fiziksel gelişim durumu yok gibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir