Sızma Zeytinyağı İle Riviera Zeytinyağı Arasında ki Fark

Öncelikle bilinmelidir ki, zeytinyağı en sağlıklı ve faydalı kaynaklardan biridir. Buna göre sızma zeytinyağı ve riviera zeytinyağı hakkında daha derin bilgilere ulaşmak sağlıklı olacaktır. Eğer sizde sızma zeytinyağı ile riviera zeytinyağı arasında ne fark vardır? Diye merak ediyorsanız, öncelikle kendi aralarında da sınıflandırıldığını belirtmek de yarar vardır. Henüz dalından yeniş koparılmış olarak üretilen sızma zeytinyağı daha faydalı olarak öne çıkar. Dalından koparıldığı andan itibaren üretime başlanmasının nedenlerinden biri, asit miktarının az yayılmış olmasıdır. Buna göre sızma zeytinyağı özellikleri bakımından insan sağlığı için daha elverişli olmaktadır. Buna göre riviera zeytinyağı ise diplerde kalan ve asit miktarı çoğalmış olan zeytinlerle hazırlanır.

Sızma Zeytinyağı İle Riviera Zeytinyağı Özellikleri

Bilindiği gibi her zaman için tercih edilen sızma zeytinyağı asit miktarının az olması nedeniyle kabul görmektedir. Ayrıca riviera zeytinyağı içeriğine çok az miktarda sızma zeytinyağı ilave edilmektedir. Bu sayede kullanıma hazır olmaktadır. Buna göre işleme tabi tutulmuş olan riviera yağı genel olarak kızartma yağı olarak tercih edilir.

Yemeklerde hangi sıvı yağı kullanmanız gerektiği noktasında bilgi sahibi olmak için Yemeklere Kullanılan Sıvı Yağlardan Hangisi En Yararlı? yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir