Detoks Diyeti İle Nasıl Zayıflanır?

Son yıllarda oldukça popüler olan detoks diyeti sayesinde, sağlıklı kilo verme aşamaları hız kazanmıştır. Vücuttaki toksinleri atmanın yanı sıra, fazla kilo sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Vücutta birikmiş olan toksinlerin, bağışıklık sistemini baskılaması sonucu, çeşitli hastalıklar da vücudu sarmalamaya başlıyor. Eğer sizde detoks diyeti zayıflama listesi nedir? Diye merak ediyorsanız, yazımıza kaldığımız yerden devam edelim.

  1. Öncelikle içilen suyun değişmesi ve miktarının artması detoks diyeti için çok önemlidir. Ph derecesinin 7.5 olduğu alkali su tüketilmesi önerilir.
  2. Kesinlikle asitli içeceklerden, şekerli besinlerden ve hazır gıdalardan uzak durulması detoks diyeti listesi arasındadır.
  3. Gün içinde belirli aralıklarla yeşil çay tüketilmesi detoks diyeti zayıflama önerileri arasındadır. Bu sayede antioksidan bakımından zengin içecekleri tüketmiş, aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırmış olacaksınız.
  4. Ayrıca öğle yemeği öğünlerinde 2 yemek kaşığı karabuğday ve yeşil elma tüketmeye özen gösterin.
  5. Aşırı tuz tüketmekten ve yağlı yemeklerden uzak durarak detoks zayıflama yöntemleri uygulamaya başlayabilirsiniz.
  6. Maydanoz, karahindiba, karanfil, tarçın, kiraz sapı, salatalık, karpuz ve kereviz detoks zayıflama listesi içinde yer alır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir