Protein Diyeti Nedir?

Protein diyeti; adından da anlaşılacağı gibi protein ağırlıklı bir diyettir. Zayıflamak için özellikle son zamanlarda yaygınlaşan bu diyet insanların en çok kilo almasına sebep olan zararlı karbonhidratlardan uzak kalmasını amaçlar.

Protein diyeti sayesinde strese girmeden sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir. Diyet süresince tüketilen protein ağırlıklı besinler sayesinde vücut enerji elde edebilmek için vücutta bulunan fazla yağları eriterek enerji elde edecektir. Bu şekilde acıkmadan hem fazla kilolardan kurtulabilecek hem de sağlıklı bir şekilde kilo verilebilecektir.

Protein diyeti süresince ağırlıklı olarak protein ile beslenilmesi gerektiği için kişinin sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluk olmaması gerekir. Bu diyeti uygulayan kişilerin organlarında özellikle böbreklerinde sağlık sorunu olmamalıdır. Uzun süreli protein tüketimi böbrekleri yoracağı için gün içinde en az 2,5 litre su tüketilmelidir.

Protein diyeti kasların kuvvetlenip yağların yakılmasını sağlarken kasların vücudu şekillendirip fit bir görünüme sahip olması kısa süreli sporlar ve profesyonel aktiviteler yapılarak sağlanabilir. Yapılan bu basit hareketler bile bu dönemde daha hızlı kilo verilmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir