Keçiboynuzu Neye İyi Gelir?

Keçiboynuzu içi kendinden ballı, küçük bir çocukken belki de ağaçtan düşenleri yiyerek büyüdüğümüz bir şifalıktır. Keçiboynuzunun astım, bronşit, nefes darlığı tedavileri için tüketilmelidir. Bir çok konuda faydalı olan keçiboynuzu neye iyi gelir sorusunun bir çok cevabı vardır. Keçiboynuzu pekmezi sütün içinde çocuklara içirilmelidir. Ayrıca keçiboynuzu neye iyi gelir dağınık hafızayı toparlar, inatçı öksürük ve balgama son verir. Mide bağırsak sorunlarında çözüm getirici olmaktadır. Bir çok konuda etkili olan keçiboynuzu neye iyi gelir kemik gelişimine yardımcı olur ve kemik erimesi rahatsızlıklarına önlem alır.

Keçiboynuzu göğsü yumuşatır ve broşları açarak rahat nefes alınmasını sağlar. İştahı kapalı olan çocukların keçiboynuzu faydaları ile desteklenmesi gerekiyor. Sinir konusunda hassas olan kişilerin sinirlerini yatıştırması konusunda keçiboynuzu faydaları geniş yarar takviye etmektedir. Çiğ olarak tüketilen keçiboynuzu güvenilir aktarlardan temin edilebilir. Prostat rahatsızlığını tetikleyen tüm unsurları ortadan kaldırmaktadır. Dahası keçiboynuzu faydaları en kısa sürede kendini gösterecektir. Kan yapıcı olması ile kansızlık sorunlarına çözüm getirmektedir. Gastrit gibi hazımsızlık problemleri, mideyi sakinleştirme görevini başarıyla göğüsler.

2 thoughts on “Keçiboynuzu Neye İyi Gelir?

  1. Keçiboynuzu Akdeniz ülkelerinde yetiştirilen enerji dolu sıra dışı bir bitkidir. Taze olarak tüketildiğinde çok tatlı bir tadı vardır. Şeker tadı veren bir sıvısı vardır dolayısı ile şeker atmanıza ve yerken yanında şekerli şeyler tüketmenize gerek yoktur. Görüntüsünden dolayı keçi boynuzu adı verilmiştir. Kurutularak yada ezmesi yapılarak taze olarak tüketilebilir. Keçiboynuzu yağlar , sodyum , karbonhidrat ve aynı zamanda a ve c vitaminleri açısından zengin bir bitkidir.
    Kalsiyum açısından zengindir, kemik sağlığına çok faydalıdır.
    E vitamini içerdiği için astım, bronşiti grip, nezle gibi hastalıklara faydalıdır.
    Sindirim sistemi sorunlarını çözer, şişkinliği giderir, bağırsakları temizler
    Keçiboynuzu ezmesi Keçiboynuzu özü gerçekten çok faydalıdır. Her yaşta kullanabileceğiniz bir üründür.

  2. Merhaba keçiboynuzu faydaları saymakla bitmez. Keçiboynuzu gerçekten mükemmel bir bitkidir. Antioksidan etkisi sayesinde kansere karşı mücadelede etkilidir. Prof. Dr. Saraçoğlunun da söylediği gibi suda kaynatıp içildiğinde özellikle akciğeri temizlediği bilinmektedir. Özellikle Sigara içenlerin kulanması gereken bir bitkidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir