Melisa Çayı Neye İyi Gelir?

Melisa oldukça sakin, agresif duyguları yatıştıran çok dengeli bir bitkidir. Akşam yatmadan yarım saat önce şekersiz içilen melisa, tüm negatif enerjiyi alıp size dokunmayacak kadar uzaklaştıracaktır. Mide krampları, kas tutulmaları ve baş ağrısı gibi bünyeyi yokuşa süren ağrıları yatıştırıcı özelliği ile yok edecektir. Sinir sistemi için doğrudan etki eden, diğer ismiyle oğul otu olarak anılan, sihirli bir güce sahiptir.

Doğadan gelen melisa çayı neye iyi gelir merak edilmekte, ilgili alanları araştırılmaktadır. Zihinsel ve bedensel yorgunluğun nedenleriyle değil, sonuçlarıyla ilgilenerek huzurlu enerjisini aktarır. Bu nedenle kendinizi gün içinde iş ve sosyal yaşamın getirdiği koşuşturmalar dolayısıyla agresif ve huzursuz hissediyorsanız melisa çayı neye iyi gelir sorusunun cevabını bulmuş olursunuz. Bir çok kişinin merak ettiği melisa çayı neye iyi gelir sorusu olmaktadır. Kendinizi tıkanmış hissettiğiniz anlarda demleyip içtiğiniz melisa çayı, düşüncelerinizi tutsaklıktan kurtaracak rahatlamanızı sağlayacaktır.

Uykusuzluğun zihninizi yormasına, zaten gün boyu dağılan düşüncelerinizi toparlamanıza yardımcı olacaktır. Eskiden günümüze kadar kullanılan düşünce detoksu olarak adlandırılan şifalı bitkidir. Zira melisa çayı faydaları mide gazı ve sancıları için de tavsiye edilmektedir. Kendinizi yorgun ve bitkin hissettiğiniz zamanda melisa çayı faydaları devreye girecektir. Gün içinde yaşadığınız stres melisa çayı faydaları ile son bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir