Akik Taşı

Şifalı taşlar her ne kadar şifalı bitkiler kadar faydası bilinmeyen bir aile olsa da her geçen gün doğa şaşırtıcı mucizeleri ile şifalı taşları hayatımıza dahil ediyor. Bugün Doğadan Dermanlar okuyucuları için akik taşı konulu bir yazı hazırladık. Akik taşının özellikleri ve faydaları yazımız içerisinde sizlerle olacak. Akik taşı ismi Sicilya’da bir nehirden gelmektedir. Uzunca yıllar çok kıymet verilen ve şifaları asırlardır bilinen bir taştır. Akik taşı sarı ve kahverengi arasında binlerce renk tonunu üzerinde barındıran ve görsel anlamda büyük bir keyif veren şifalı taşlar arasındadır.

Akik taşı psikolojik etkileri hayli fazla olan bir taştır. Bu nedenle akik taşını psikoloji tedavilerinde sıklıkla kullanmaktadırlar. Vücudun gerginliğini alan akik taşı. Ayrıca akik taşını cilt-deri tedavilerinde de kullanmaktadırlar. Akik taşı cinsel isteği artırarak cinsel organı güçlendirici bir etki göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra akik taşı hamilelik döneminde anne ve bebek gelişimine olumlu etkileri olduğu bilinen şifalı taşlar arasındadır.

Şifalı taşlar ailesinin en önemli üyelerinden biri olan akik taşı eğer bedeninizde ise daha az sinirli, daha az gergin ve psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bu nedenle akiğin sıkıntılı dönemlerinizde, gergin dönemlerinizde büyük yardımını göreceksiniz.  Akik taşının bir diğer özelliği de farklı renklerine göre etkisinin değişmesidir. Mavi renkli akik taşı farklı, kahverengi renkli akik taşı farklı etki göstermektedir. Gelin şimdi maddeler halinde akik taşının faydaları nelerdir birlikte inceleyelim.

Akik taşının faydaları nelerdir?

  • Pozitif enerji verir.
  • Bereket getiren taş olarak bilinir ve bu özelliği ile para taşı olarak adlandırılmaktadır. Zenginlik taşı da bir diğer adıdır.
  • Akik taşı uzun yıllar boyunca cinsel hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Bu noktada kullanılan akik taşı kırmızı ve kahverengi tonlarında olan akik taşıdır. Unutmayınız ki taşların sahip oldukları renkler onların hastalıklara etki etme yönlerini belirlemektedir.
  • Cilt ve deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır.
  • Hantallık ve tembellik gibi uyuşukluk hallerini gideren akik, vücut için ta bir enerji kaynağıdır.

Bugün şifalı taşlar ailesinden akik ile birlikteydik, yeni yazılarımızda yeni şifalı taşlar ile birlikteliğimiz devam edecek.

 

One thought on “Akik Taşı

  1. Geri bildirim: Reiki şifası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir