1 Saat Bisiklet Sürmek Kaç Kalori Yaktırır?

Zayıflamak için en çok kullanılan spor yöntemlerinden biri de bisiklet sürmektir. Bugün sizlerle 1 saat bisiklet sürmek kaç kalori yaktırır sorusunun cevabını arıyoruz.

1 saat bisiklet sürmek kaç kalori yaktırır?

Bisiklet kullanmak özellikle bacak güzelliği için fazlası ile etkilidir. Bacak kaslarını çalıştıran ve güçlendirerek forma sokan bisiklet sürmek zayıflarken en çok başvurulan yöntemler arasındadır. Bisiklet açık havada kullanıldığı gibi evde kondisyon bisikleti olarakta kullanılabilmektedir. Açık havada bisiklet sürmek kapalı alanda bisiklet sürmeye göre daha fazla kalori yaktırır. Açık havada gerçek bir bisiklet ile 19 km ile 22 km arasında bisiklet kullanmak kişiye 700 kalori yaktırmaktadır.

1 saat kondisyon bisikleti sürmek kaç kalori yaktırır?

Dış ortamda gerçek bir bisiklet sürmekten daha az kaleyi yaktırmaktadır. Fakat 1 saat kondisyon bisikletini 30 km hızla sürerseniz saatte en az 400 kalori yaktırır. Ayrıca bölgesel zayıflama için kondisyon bisikleti son derece etkilidir. Kalın bacaklara karşı yapacağınız en etkili spor türlerinden biri olan bisiklet sürmek özellikle bayanlar için tavsiye edeceğimiz spor türü.

1 Saat bisiklet sürmek kaç kalori yaktırır?

Günde 1 saat bisiklet sürerek ayda 4 kilo verebilirsiniz. Ayrıca bisiklet sürerek metabolizma hızınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir