Akrep Burcunun Uğurlu Taşları

Akuamarin, sitrin, jasper, rutil kuvars, dumanlı kuvars gibi taşlar akrep burcunun uğurlu taşları arasında sayılabilir. 22 Ekim ile 21 Kasım tarihleri arasındaki doğumlar akrep burcuna sahip kişilerdir. Aşağıda bu uğurlu taşlara değineceğiz.

Akuamarin; hisleri, sezgileri daha da güçlü kılan akuamarin taşı aynı zamanda bereket taşıdır. Cesaret verir ve özgüveni arttırır. Hafızayı güçlendirip astım, bronşit gibi rahatsızlıklarla mücadele eder.

Dumanlı Kuvars; sinir hastalıkları, panik atak ve strese karşı mücadelede etkilidir. Pozitif duyguları da olumlu yönde etkileyen bir yapısı vardır.

Jasper; Akrep burcunun uğurlu taşlarında arasında olan jasper taşı, iç organ rahatsızlıklarına karşı etkilidir. Aynı zamanda bereket getirip, kişiye cesaret katar. Erkeklere ise cinsel yönden bir güç kazandırır.

Rutil Kuvars; akrep burcu uğurlu taşları arasında olan rutil kuvarstaşı, diğer taşlar arasında en renkli taştır. Aşk, sevinç ve cinsellikte en etkili taş olan rutil kuvars aynı zamanda kişinin gerilimli halinden kurtulup daha rahat, daha huzurlu yaşamasına ve bu sayede de partneriyle daha uyumlu olmasına etki eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir