Başak Burcunun Uğurlu Taşları

22 Ağustos ve 21 Eylül tarihleri arasında doğmuş olanlar Başak burcuna tabi olurlar. Bu burcun kişi üzerindeki etkileri kendine has özellikler taşımaktadır. Ayrıca başak burcu için kişiye fayda sağlayacak bir takım taşlar mevcuttur. Başak burcunun uğurlu taşları ve etkileri aşağıda sıralanmıştır.

Akik Taşı; nazara karşı koruyucu etkisi olduğu aşikar olan Akik taşı aynı zamanda stresi yok eden ve akıl ile mantık gücünü geliştiren bir etkiye sahiptir. Damarları kuvvetlendiren yapısı sayesinde cilt hastalıklarına karşıda etkilidir.

Aventurin; vücuda zindelik katar, depresyona karşı etkilidir ve mutluluk hissi verir. Ayrıca bu taşın şans taşı olarak kullanıldığı da görülmektedir.

Jasper; toksin temizleyici etkisi vardır. Bereket ve cesaret katar. Birçok iç organın rahatsızlıklarının giderilmesi için kullanılır. Ayrıca erkeklerin, cinsel gücüne olumlu etki eder.

Kehribar taşı; olumsuz düşüncelere kapıldığınız anda, enerjisini  kullanarak size dinçlik verir. Zihinsel ve ruhsal dengeyi sağlayarak, bir bütün halinde gelişim sağlar. Ağrıyan noktalara lokal uygulanırsa ağrıları azaltan etkisi vardır.

Başak burcunun uğurlu taşlarına kısaca değindik. Diğer burçlarla ilgili bilgilere erişmek için sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir