Boğa Burcuna İyi Gelen Şifalı Taşlar

Şifalı taşlar ve şifalı taşların hangi burçlarla uyumlu olduğu yazılarla sizlerle olmaya devam ediyoruz. Boğa burcu toprak elementini taşıyan bir burçtur. Boğa burcunun  şifalı taşları üç tanedir. Bugün sizlerle bu taşlar hangileri, hangi taşlar boğa burcuna iyi gelir sorularını yanıtlıyoruz sevgili okurlarımız.

Boğa burcunun taşları;

  • Krizokol taşı: Krizokol taşı turkuaz taşına çok benzeyen mavi ve toprak renklerinden oluşmuş bir taştır. Krizolok taşı boğa burcuna iyi gelen şifalı taşlar arasında ilk sırada yer alır ve bir boğa burcunun  bu taşı mutlaka üzerinde bulundurması gerekir. Şans getiren bir taştır.
  • Firuze taşı: Antik bir taştır. Doğal firuze taşı boğa burcunun taşları arasında yer alır. Pek çok burç ile uyumlu bir taştır, fakat boğa burcuna iyi gelen şifalı taşlar arasında ilk sıralarda yer alır. Firuze taşını boğaz çakrasında taşınması gerekmektedir.
  • Safir taşı: Huzur ve dinginlik veren bir taştır. Boğa burcu insanının sakinliğe ihtiyacı olduğu dönemlerde kullanması gereken bir taştır. Boğa burcunun taşları arasında üçüncü sırada yer alır.

One thought on “Boğa Burcuna İyi Gelen Şifalı Taşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir