Hangi Şifalı Taşlar Uğurlu

Kişiye pozitif enerji veren ve etrafta ki negatif enerjiyi yok eden şifalı taşların uğurlu oldukları düşünülür. Oysa ki orta da olan gerçek bir kimyadır. Taşların kimyasal ve element yapıları enerji ile doğru tepkime gösterdiği zaman ortaya olumlu durumlar çıkmaktadır. Negatiften uzaklaşan kişi pozitif ve olumlu düşünmeye başlar. Doğaya pozitif enerji vermek kişinin olumsuz olaylardan uzaklaşmasına ve olumlu olaylara yakınlaşmasına olanak sağlar. Gelelim uğurlu şifalı taşlar hangileridir sorusuna!

Uğurlu taşlar hangileri?

Firuze taşı denizcilerin mutlaka yanlarında bulundurduğu şifalı taşlar arasında yer alır. Ve uğurlu doğal taşlar olarak en çok bilinenlerden biridir. Ayrıca firuze mavi rengi sayesinde nazara karşı da koruyucu etki göstermektedir.

Akik taşı, bolluk bereket ve para taşı olarak da bilinmekle birlikte huzur veren bir taştır. Nam-ı diğer zenginlik taşı olan akik taşı özellikle maddi yönden refaha ulaşmak isteyenlerin kullanması gereken şifalı taşlar arasında yer alır. Akik taşını elde taşımak daha faydalıdır. Bileklik veya yüzük olarak taşınan akik amacına uygun olarak etki etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir