Koç Burcunun Uğurlu Taşları

22 Mart ile 21 Nisan tarihleri arası doğanlar koç burcuna sahip olurlar. Koç burcunun karakteristik özellikleri dışında kişiye fayda sağlayan birde koç burcunun uğurlu taşları vardır. Bu taşlar; akik, ametist, garnet, hematit, jasper, kantaşı, kristal kuvars ve turmalin taşlarıdır. Aşağıda bu taşlardan bazılarına değinilmiştir.

Garnet; hayal gücünü arttıran özelliğinin yanı sıra bu sayede kişiyi ticari ilişkilerde de başarılı kılar. Beden gücünü arttırırken, bağışıklık sistemini de güçlendirir ve bu sayede hastalıklara karşı bir koruma kalkanı oluşturur.

Akik; koç burcunun uğurlu taşları arasında olup en rahat bulunan taş olan akik taşı genel olarak stresle mücadele ederek kişiye pozitif bir enerji sağlar. Akıl ve mantık kullanımını arttırarak kişinin duygusal çıkmazlara düşmesini engeller.

Ametist; tam bir aşk taşıdır. Ametist taşı, ortamdaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirerek, kişinin dingin bir ortamda yaşamasını sağlayarak, huzur verici bir etki oluşturur. Depresyon ve bunalım haliyle mücadele eder. Bu bakımdan şifa gücü en yüksek taşlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir