Kova Burcunun Uğurlu Taşları

22 Ocak ile 21 Şubat tarihleri arası kova burcuna aittir. Kova burcunun erkek ve kadınlarına fayda sağlayan bir takım taşlar vardır. Bu taşlar akuamarin, lapis, obsidyen, kristal kuvars, ametist gibi taşlardır. Aşağıda bu taşların özelliklerine değinilmiştir.

Akuamarin; kova burcunun uğurlu taşlarından olan akuamarin genel olarak bereket veren ve uğur getiren bir taştır. Beden ile zihin arasındaki dengeyi sağlar ve sağlıklı bir yapı oluşturur. Kişiye özgüven sağlar ve psikolojik rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı olur.

Ametist;  cilt rahatsızlıklarına birebir olan ametist taşı, gözle ilgili rahatsızlıklar, migren ve kalp rahatsızlıklarına karşıda etkili bir yan tedavidir.

Kristal Kuvars; ortamdaki negatif enerjiyi alıp, pozitif enerjiye çevirir. Kişinin hislerini güçlendirir ve kişiye sevgi, şefkat gibi duyguları yükler. Ayrıca telefon ve bilgisayardan yayılan zararlı ışınları da emerek kişiyi radyasyondan korur.

Lapis; kaygı, melankoli ve depresyon gibi duyguları uzaklaştırarak kişiye pozitif enerji sağlar. Ayrıca kemikleri güçlendirip, solunum yolu hastalıkları yaşayanlara tedavilerinde yardımcı olur.

Obsidyen; kova burcu uğurlu taşlarından olan Obsidyen taşı, kızgınlık, öfke, halsizlik gibi negatif duyguları uzaklaştırır. Karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Ayrıca beden elektriğini dengelemek için ideal bir taştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir