Para Getiren Şifalı Taşlar

Para taşı olarak bilinen şifalı taşlar vardır, bu taşların bereketi temsil ettiği ve kişiye zenginlik getirdiğine inanılır. Bu taşlardan bilinen ve para taşı olara adlandırılan şifalı taş akik taşıdır. Bugün sizler için para taşı olarak akik taşının nasıl kullanılması gerektiğini konuşacağız. Şifalı taşlar içerisinde akik taşının hayli önemli bir yeri vardır. Akik taşı ile pek çok hastalık tedavi edilir ve ruhsal açıdan son derece iyileştirici özelliği olduğu bilinen bir taştır. Ayrıca akik taşı nazardan ve kötü enerjiden kişiyi korur.  Para taşı olarak kullanılması ise bu taşın yüzyıllara dayanan bir geçmişinden gelmesidir.

Akik Taşı Peygamberimiz Hz. Muhammet (s.a.v)’in yüzük taşıdır. Bu  nedenle kıymeti daha da artmış bir taştır.  Akik taşı ile ilgili olarak söylenen bir atasözü ise bu taşın para taşı olduğunun ve eskilerden bu yana bu şifa ile kullanıldığını gösterir. ‘’ Akik yoksulluğu giderir, kanı durdurur’’ atasözü ansiklopedilere konu olmuş bir sözdür.

Akik taşının para taşı olarak kullanımı;

Akik taşı cepte taşınması gereken bir taştır. Yaşayan bir akik taşını cebinizde taşımanızın zenginlik getirildiği kuvvetle inanılan bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir