100 Kere İp Atlamak Kaç Kalori Yaktırır?

Sevgili okurlarımız sağlıklı yaşamanın ana koşulu spor yapmaktır ki bunu neredeyse artık 7’den 70’e herkes biliyor. Bugün sizlerle ip atlamak kaç kalori yaktırır sorusunun cevabını paylaşıyoruz spor köşemizde. Öncelikle ip atlamanın bütün kaslarınızı harekete geçirdiğini bilmeniz gerekiyor. İp atlarken kalori yakımı hızlı bir şekilde gerçekleştiği gibi yağ yakımı vücudun her köşesinden gerçekleşerek dengeli bir zayıflama sağlanmış olur. 100 kere ip atlamak kaç kalori yakar ip atlayarak kilo vermeye çalışanlar için en çok merak edilen sorudur.

100 kere ip atlamak kaç kalori yakar?

15 dakika boyunca hızlı bir tempoda ip atlarsanız eğer yakacağınız kalori 200’dür. Bu 15 dakikada en hızlı yakılan kalorilerden birine eşit demektir.

İp atlamak kaç kalori yaktırır?

Faydaları saymakla bitmeyecek olan ip atlamak aynı zamanda kalp sağlığı için çok iyidir. Metabolizmayı hızlandırır ve ip atlayan kişi normal şartlar altında gün içinde de ip atlamayan bir insana göre daha fazla enerji yakımı gerçekleştirir.

Günde ne kadar ip atlamalı?

İp atlamak oldukça yorucudur. Bu sebeple ip atlarken düşük süreler zaman içerisinde belli periyotlarda artırılarak hedeflenen zaman dilimine ulaşılmalıdır. Örneğin ip atlamaya il gün 15 dakika ile başlanıp 1 hafta her gün günde 15 dakika ip atlanmalı ve bu her hafta 5’er dakika artırılarak beden alıştırılmalıdır. Her gün ip atlamak kaç kalori yaktırır derseniz en az 200 kalori ile başlarsınız ve zaman içerisinde bu kalori giderek artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir