100 Mekik Çekmek Kaç Kalori Yaktırır?

Günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri fazla kilo. Birçoğumuz kilo almakta pek güçlük çekmezken iş kilo vermeye gelince biraz zorlanıyoruz tabi. Fazla kilolarımızdan kurtulmaya çalışırken çeşitli diyet programları uygulamak hepimizin yaptığı birşey. Tabiki sadece diyet programı ile de kilo vermemiz mümkün ancak hem daha hızlı kilo vermek hem de kilo verirken vücudumuzda oluşan deformasyonları engellemek adına diyetin yanında çeşitli spor hareketleri ve egzersizler de yapmamız gerekecektir.

İşte bu egzersizlerden biri de mekik çekmekMekik egzersizi sayesinde hem kalori harcamamız sağlanacak hem de göbek yağlarından kurtulurken göbek kaslarımızı güçlendirecek ve daha sıkı bir göbeğe sahip olma imkanı bulacağız. Mekik çekmek gerçekten zor bir spor gibi gözükse de vücudumuzu alıştırdıktan sonra daha rahat şekilde bu hareketi devam ettirebiliriz. Mekik çekmek genel olarak daha çok sıkılaşmamıza yarayan bir egzersiz olup kişiler vücut ağırlıklarına kalori yakarlar. Örneğin 65-70 kilo ağırlığında olan bir kişi günde 100 mekik çekerek ortalama 150 kalori harcar. Kişinin vücut ağırlığı arttıkça bu oranda artacaktır.

Haydi hep birlikte bugünden sonra hem sağlığımız için hem de kilo kontrolümüz için mekik çekmeye başlayalım. Ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir