Zumba Dansı İle Zayıflama

Hem eğlenceyle hem neşeyle kilo vermenin yeni adı zumba dansı. Zumba son zamanların en trend kilo verme yöntemlerinden biri olarak anılmaya başladı. Çeşitli aerobik hareketlerini müzikle buluşturarak kilo verme işini eğlenceye dönüştüren bu dans son zamanlarda ülkemizde de büyük rağbet görmeye başladı. Spor salonlarında hocalar eşliğinde yapılan egzersizler hareketli müzikler ile birleşti ve zumba dansı diye bir akım ortaya çıktı.

Zumba dansı oldukça kalori yakılmasını sağlayan bir dans türü. Eğer kesintisiz bir saat boyunca zumba dansı yaparsanız 500 kaloriden fazla miktarda kalori harcamanızı sağlar. Bu dans sayesinde spor yapmak artık bir işkence olmaktan çıkıp aksine keyif alarak yapacağınız bir aktivite haline dönüşüyor.

Zumba dansının çeşitli şekillerde yapılması mümkün. Özellikle yeni başlayanlar için çok daha kolay ve rahat yapılabilir hareketler mevcut iken ilerleyen safhalarda hem dans hareketleri yoğunlaşıyor hem de yakılan kalori miktarı artıyor.  İşte böylelikle spor yapmak artık kabusumuz olmaktan çıkacak ve eğlenerek hem kilolarımızdan kurtulup hem de mutluluk hormonu salgılamaya başlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir