Ardıç Yağı Faydaları

Ardıç yağı çoğumuz tarafından fazla bilinmeyen bir bitkisel yağ. Yeni yeni tanışmaya başladığımız ardıç yağı bize hiçte yadsınamayacak derecede faydalar sunmaya devam ediyor.

Ardıç yağı bitkisel yağlar içinde daha çok tıp sektöründe kullanılmaktadır. Bilinen en belirgin faydası kanı temizleyerek toksinleri vücuttan atan bitkisel yağ olmasıdır.

Soğuk algınlığı şikayetiniz mi var ya da kış aylarında sürekli nezle mi oluyorsunuz? Ardıç yağı sayesinde bu şikayetlerinizden kurtulmaya ne dersiniz peki? Ardıç yağı terlemeye yardımcı olarak soğuk algınlığını vücuttan atar ve bağışıklık sistemini güçlendirerek nezle, grip gibi mikrobik hastalıklara kolayca yakalanmamızı engeller. Ateş düşürücü özelliği olan bu bitkisel yağ, iltihaplı hastalıklara çok iyi geliyor.

Adet sancılarından şikayetçi iseniz ardıç yağı imdadınıza yetişecek. Şeker hastalığınız varsa ardıç yağı sayesinde kandaki şeker oranını dengeleyebileceksiniz.  Ayrıca mantar, egzama, kaşıntı gibi deri hastalıklarında bu bitkisel yağ sayesinde şifa bulabileceksiniz.

Dahili, harici ve solunum yoluyla kullanabileceğiniz ardıç yağı, bitkisel yağlar içinde önemini korumaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir