Kiraz Sapı Neye İyi Gelir?

Yaz aylarında meyvesi tüketilen ve kendisinin de oldukça faydalı olduğu belirtilen kiraz sapı neye iyi gelir? Diye sorup merak ediyorsanız, öncelikle vücuttaki ödemi attığını belirtelim. Ayrıca idrar söktürücüdür ve idrar yollarındaki enfeksiyonu atar. Kabızlığı da iyi gelen kiraz sapı, böbreklerin de çalışmasını sağlar. Böbreklerde oluşan taş ve kumların atılması için olanak sağlar. Sıcak suyla kaynatıp tükettiğiniz kiraz sapı, kanı temizleyerek, cilt sorunlarına da iyi gelir. Damar sertliği, gut hastalığı, romatizma, dizanteri hastalıklarını tedavi eder. Vücutta olan zararlı toksinlerin atılmasını sağlayan kiraz sapı neye iyi gelir diyorsanız, sinirleri de yatıştırdığını belirtelim.

Kiraz Sapı Faydaları

Kiraz sapı mucize niteliğinde ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Vücudun gelişebilecek hastalıklara karşı direncini artırır. Buna göre kiraz sapı faydaları arasında susuzluğu gideren özelliklere de sahip olduğunu belirtelim. Metabolizmayı çalıştıran ve yağların yanmasını sağlayan kiraz sapı, kısa sürede fazla kilolardan arınmanızı sağlar. Vücuda enerji verir ve cildin tazelenmesini sağlar. Sivilce ve siyah noktaları da yok etme özelliğine sahiptir.

Zayıflatıcı özelliği bulunan kiraz üzerine kurulu kiraz diyeti konulu Kiraz Diyeti Nasıl Yapılır? yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir