Sol Kolda Ağrı Sebepleri Nelerdir?

Öncelikli olarak kol ağrısının tam tanımını yapmakta fayda görüyoruz sevgili okurlarımız. Kol ağrısı dirsek ile omuz arasında ki bölgede meydana gelen ağrı hissinin adıdır. Bu durum iki kol içinde geçerlidir fakat sol kol ağrısı için farklı bir durum söz konusudur ki buda sol bölgemizde geniş bir alanda kas ve sinir dokusu yer aldığı için sol kolumuzda ağrı problemi olduğu zaman göğüs kafesine kadar büyük bir bölgede etkili olur. Tamda bu durumda sol kolu ağrıyan kişiler kalp problemi şüphesi yaşarlar ve önemli ölçüde panik olurlar. Sol kolda meydana gelen ağrının kalple direk alakalı veya alakasız olduğunu söylemek tedavi etmeden mümkün değildir. Bunun için panik yaşamadan önce mutlaka doktora gidip ağrının nedenini öğrenmenizde fayda vardır.

Bugün sizler için sol kolda meydana gelen ağrıların nedenleri nelerdir, sol kol ağrısına ne sebep olur, sorularının cevaplarını arıyoruz.

Sol kol ağrısı nedenleri

Kalp sorunu: sol kolda meydana gelen ağrıların nedenlerinden biri kalp sorunudur.  Anjina hastalarının ve kalp hastalarının sol kollarında ağrı hissi zaman zaman oluşmaktadır. Önemli bir durumdur ve hemen hekime başvurulmalıdır.

Stres ve psikolojik etkenler: sol kolda meydana gelen ağrılarının stresle de önemli ölçüde etkisi bulunmaktadır. Sol bölümde önemli ölçüde sinir dokusunun bulunması stres ve psikolojik etkenlerin sol bölgede ağrı yaratmasına sebep olmaktadır.

Kan dolaşımı bozukluğu: sol kolda meydana gelen ağrıların bir diğer nedeni de kan dolaşımda meydana gelen bozukluklar ve sorunlardır.  Parmaklarda sık sık karşılaşılan uyuşukluk, hareketsiz kol ve bacakta ki uyuşma kan dolaşımı bozukluğunun en önemli habercilerinden biridir.

Akupunktur İle Ağrı Kesme yazımızın dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir