Muz Kabuğunun Faydaları

Sizde muzu yedikten sonra kabuğunu atanlardan mısınız? Oysa ki pek çok yararının olduğunu bilmiyorsunuz. Muz mucize besinlerden biridir. Fakat kabuğu muzdan daha mucizevi etkiler göstermektedir.  İşte sizler için muz kabuğunun yararları.

Muz kabuğunun faydaları nelerdir?

Sivilce ve siğillerden kurtulmak için muz kabuğunu denediniz mi? Muz kabuğunu bir streç ile siğilli bölgeye sabitleyin ve bir gece bu şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda muz kabuğunu kaldırın, sivilceli bölgenizin tedavi olduğunu göreceksiniz.

Diş beyazlatmak için muz kabuğu; muz kabuğunun faydaları saymakla bitmiyor. Sadece iki hafta muz kabuğunun iç tarafı ile dişlerinizi düzenli olarak ovalayın.  2 hafta sonra dişlerinizde meydana gelen gözle görünür değişiklik karşısında çok şaşıracaksınız.

Zayıflatan muz kabuğu; evet yanlış okumadınız muz kabuğunun faydaları içerisinde zayıflatıcı etkisi hayli önemli yer tutuyor. Muzun potasyum açısından oldukça zengin olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki potasyumun %40’nın muz kabuğunda yer aldığını biliyor musunuz? Kilo vermek istiyorsanız bu minerallere fazlası ile ihtiyacınız vardır. Metabolizma hızınızı artıran ve kaslarınıza daha fazla enerji veren muz kabuğu yedikten sonra çokta atmamanız gereken bir besindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir