Şifalı Otlar

Doğanın içinden mucizeler onlar. Pek çok hastalığın tedavisinde alternatif tıp ile birlikte kullanılan şifalı otlar son yılların popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Bitkilerin gücünü hiçte hafife almamak gerekiyor. Öyle ki şifalı otlar bazı hastalıkların oluşumunu önlediği gibi bazı hastalıkların tedavisinde de etkin rol oynuyor. Bugün sizler için seçmiş olduğumuz şifalı otlar aslında günlük hayatımızın çok içinde olan ve sağlık deposu olan şifalı bitkiler olmaktalar.

Sağlık deposu şifalı otlar;

Kişniş; özellikle doğu mutfağında oldukça fazla kullanılan şifalı bitkiler arasında yer alır kişniş. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir ve özellikle mide ve bağırsak gazlarını söktürücü yönü ile tercih sebebidir.

Adaçayı; sinir ve ruh sağlığı üzerinde son derece etkindir, sinirleri gevşetir, rahatlatır. Şifalı otlar içerisinde bulunan adaçayı ağız sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Ağız iltihabı, diş iltihabı noktasında adaçayının mucize etkilerinden yararlanmanız faydanıza olacaktır.

Maydanoz; maydanozun faydaları noktasında hepimizin az çok bildiği şeyler vardır. Sofraların vazgeçilmezi olan maydanoz ödem attırır, kanı temizler ve metabolizma hızını artırır.

Semizotu; omega 3 yönünden en zengin besinler arasında yer alır semizotu. Yüksek oranda C ve A vitaminlerine sahiptir.

Kereviz; idrar söktürücü özelliği bulunan kereviz şifalı otlar içerisinde yer alır ve göz sağlığı için oldukça faydalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir