Ametist Taşı Nasıl Kullanılmalı?

Ametist taşı şifalı taşlar arasında en çok kullanılan bir taştır. Bugün sizlerle ametist taşının kullanımını konuşacağız. Ametist taşı özellikle uyku problemi yaşayanların kullanması gereken bir taştır. Ametist taşı radyasyon önleyici bir taştır. Aynı zamanda kanser önleyici bir taştır. Ayrıca en bilinen özelliği uyku yapmasıdır.  Ametist taşının doğru kullanımı oldukça önemlidir.

Şifalı taşlar kullanım yönleri ile de farklılıklar yaratırlar. Ametist taşını almanız bu taşın şifalarından faydalanacağınız anlamına gelmiyor. Ametist taşının şifalarından faydalanmanız için bu taşı doğru kullanmanız gerekmektedir. Ametist taşı evde yatak odası dışında bulundurulması gereken bir taştır. Zira ametist taşı yatak odasında açıkta bulundurulursa uykusuzluk yapar. Fakat yatak odasında minik bir parçası yastık altında bulundurulursa eğer kişinin mışıl mışıl uyumasını sağlar.  Ametist taşının uyku verdiğini bilen kişiler bu taşı yatak adalarında açıkta bırakarak kullanırlar. Bu son derece yanlış bir ametist taşı kullanımıdır. Ametist taşı yatak odasında açıkta bulunduğu zaman tam tersine uykusuzluk yapmaktadır. Bu nedenle şifalı taşlar kullanılırken kullanım şekilleri de doğru araştırılmalıdır. Bugün siz sevgili okurlarımız için ametist taşı nasıl kullanılmalı sorusuna cevap verdik.

2 thoughts on “Ametist Taşı Nasıl Kullanılmalı?

  1. Benim anlamadığım tasa kimse dokunmasın ama biz bu tasi işlenmemiş aldık nasil taki haline getiricez bir kolye bir yüzük haline gelmiş bir tasi da arindirabilirmiiyiz

    1. 24 saat toprakta bekletin yeterli ardından kullanabilirsiniz. 2, 3 ayda bir tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir