Ametist Taşının Faydaları

Sevgili Doğadan Dermanlar okurları, bugün sizlerle ametist taşının faydaları üzerine konuşacağız. Şifalı taşlar ailesinin önemli bir ferdi olan ametist taşı diğer bir adı ile mor necef olarak bilinir. Taşın sayısız faydası vardır. Yüksek enerjisi ile ametist taşı şifalı taşlar arasında en bilinenlerinden biridir. Ametist taşı mor lila renkli bir taştır. Kristalimsi bir görüntüsü vardır. Doğal hali ile bulunduğu yerde muazzam bir enerji yayar.  Şimdi gelin hep birlikte amtist taşının faydaları nelerdir birlikte inceleylim.

Ametist taşının faydaları;

Ametist taşı uyku problemi çekenler için hayatlarına bir an önce dahil etmeleri gereken bir taştır. Yatmadan önce baş ucunuza yerleştireceğiniz ametist taşı rahat bir uyku uyumanıza olanak sağlayacaktır.

Baş ağrısına iyi gelir. Özellikle migreni olanlar için ametist taşı bir an önce tanışmaları gereken şifalı taşlar başında yer alır.

Ametist taşının faydaları arasında göz hastalıklarına iyi gelmesi, alerjiye iyi gelmesi de yer almaktadır.

Ametist taşının faydaları bu kadarla da sınırlı değil, bazı insanların kötü enerjisinden korkuyorsanız eğer o insanların bulundukları alanlarda ametist taşı bulundurun üzerinizde. Kötü enerjiden sizi koruyan ametist taşı yoğun enerjisi ile kötü enerjileri iyi enerjiye dönüştürmektedir.

Geceleri yattığınızda yoğun kabus mu görüyorsunuz? Ametist taşı ile uyumanız bu kabusların önünü nasıl kesiyor fark edeceksiniz.

Şifalı taşlar içinden ametist taşı bugün konuğumuzdu, yeni şifalı taşlar ile buluşmak üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir