Ametist Taşının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ametist en çok bilinen şifalı taşlar arasında yer almaktadır. Şifalı taşların babası olarak nitelendireceğimiz ametist taşı mor ve ve lilanın heterojen tonlarını üzerinde barındıran yarı saydam görünüme sahip ışıltılı bir taştır. Ametist taşı sağlık konusunda önemli etkileri olan bir taştır. Özellikle ametist taşı baş bölgesinin önemli bir tedavi edicisidir. Baş hastalıkları için yıllardır baş vurulan şifalı taşlar içinde ilk sırada yer alan ametist taşı, önemli bir şifa enerjisine sahiptir.

Ametist taşının faydaları nelerdir?

Baş ağrısına, migrene iyi gelir.

Göz hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Nazara karşı bir kalkan vazifesi görür.

Kötü enerjilerden korur.

Alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Uyku sorunu için tedavi edicidir.

Kaliteli bir uyku için ametist taşı önerilmektedir.

Verdiği pozitif enerji ile daha özgüvenli ve girişken olmanıza olanak sağlar.

Gamma ışını çeker ve ortamdaki radyasyonu yok eder.

Ametist taşının zararları nelerdir?

Ametist taşı kanser yapar mı?

Ametist taşının en önemli özelliklerinden biri radyasyonu çekerek ortamda ki kanserojen etkiyi yok etmesidir. Fakat ametist taşı eğer doymuş bir ametist taşı ise artık olumlu etkisini yitirecektir ve etrafa içinde bulunan gamma ışınını yayacaktır. Bu nedenle ametist taşının mutlaka yaşayan bir taş olması gerekmektedir.

Ayrıca ametist taşı uyku sorunu için kullanılan ama doğru kullanılmadığı zaman uykusuzluk yapan bir taştır. Bu konu ile ilgili olarak daha önce yayınlamış olduğumuz Ametist Taşı Nasıl Kullanılmalı? yazımızı okuyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir