Lal Taşının Yararları

Şifalı taşlar ailesinin göz alıcı üyelerinden biri olan lal taşı ile birlikteyiz. Lal taşının yararları nelerdir? Lal taşının özellikleri ve bu özelliklerin insan üzerinde ki etkileri üzerine konuşacağız. Lal taşı diğer bir adı granat taşı olan şifalı bir taştır. Lal taşına nar taşı diyenlerde vardır. Lal muhteşem bir görüntüye sahiptir. Kırmızının, kahvenin ve turuncunun her tonu lal taşı üzerinde geçişler yapar. Lal taşının erkek olanı koyu kırmızı renginde dişi olanı ise açık kırmızı rengindedir. Lal taşının görünümü ise saydam, yarı saydam formundadır. Şifalı taşlar içerisinde yer alan lal taşının özellikleri ile birlikteliğimize devam ediyoruz. Lal taşının reçinemsi bir görüntüsü olmakla birlikte içerisine baktığınızda kırıklı, damarlı ve kristalimsi efektler görürsünüz. Lal taşının yararları nelerdir geçmeden önce son olarak lala taşı için hayal kuran taş ve merhamet taşı gibi psikolojik atıfların bulunduğunu da belirtmek istiyoruz.

Lal taşı yararları

Lal taşı cinsel gücü artırmada son derece etkili bir taştır. Yüzyıllarca cinsel tedavilerde lal taşından faydalanılmıştır. Şifalı taşlar sahip oldukları enerjilerle tedavi edici özellikler sergilemektedirler. Lal taşı da bu tedavi edici özellikler içerisinde cinsel gücü artırmaya sahiptir. Erkekler kasıklarına, kadınlar rahim üstüne lal taşı koyarak cinsel isteksizliğin önüne geçebilirler.

Adet düzensizliği için lal taşı etkilidir. Ayrıca adet ağrılarını gidermek gibi bir özelliği vardır. Kadınların menapoz döneminde lal taşı kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Bedeni kuvvetlendiren lal taşı vücudu temizler arındırır.

Lal taşı kişiye denge ve dinginlik hissi verir.

Dipnot: Vücut çakraları içerisinde cinsel bölge kırmızı ile ifade edilir. şifalı taşların etki ettiği alanlar onların renkleri ile doğru orantılıdır. Kırmızı olan cinsel bölge için iyi gelen şifalı taşlar ise kırmızı renkli olan şifalı taşlardır. Lal taşının yerine ikame edecek olan şifalı taşlar da yine kırmızı renkli olacaktır. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için İyileştirici Etkileri ile Şifalı Taşlar  yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bugün siz sevgili Doğadan Dermanlar okurları ile şifalı taşlar üyelerinden lal taşının yararları nelerdir konusunu paylaştık. Yeni yazılarımızda şifalı taşlar ve bilinmeyenleri sizlerle olmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir