Ruha İyi Gelen Sporlar Nelerdir?

Günümüzde bir çok kişi vücut yorgunluğundan ziyade beyin yorgunluğundan şikayet etmektedir. Tabii ki bunun sebebi son derece açık. Vücut yorgunluğu belli bir süre dinlenme ile geçmesine rağmen ruh ne yazık ki bu kadar kolay kendini toplayamıyor. Bu vesile ile ruhu dinlendirecek sporlar hayatımıza dahil edip onlarla beynimizi yenilemeye başladık. Artık ülkemizde de çok yaygınlaşmaya başlayan ruha iyi gelen sporlar; bedenimizi esnekleştirme ve gevşetmeye yönelik hareketler içerirken aynı zamanda beynimizin de sakinleştirilmesini amaçlamaktadır.

Ruha iyi gelen sporlar nelerdir sorusuna cevap olarak aklımıza hiç kuşkusuz ki yoga, reiki, plates gibi uzak doğu sporları gelir. Genel olarak bu sporların amacı bedenimizin rahatlaması yanında beynimizin de kötü, olumsuz düşüncelerden arınmasını sağlamaktır. Yani özetle ruh ve beden arasındaki koordinasyonun kusursuz bir şekilde işleyişine devam etmesini amaçlayan sporlardır.

Yine farklı bakış açılarına sahip olan insanlarda çeşitli dans sporları ile ruhlarını arındırmayı, dinlendirmeyi tercih ederler.

Beden sağlığımız kadar ruh sağlığımızın da ihmal edilemeyecek kadar önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir