Günümüzün Hastalığı Depresyon

Hayat koşullarının günden güne zorlaşması ayakta kalma mücadelesi veren bireylerin artmasına sebep olmaktadır. Gerek ekonomik bozukluklar gerekse psikolojik travmalar kişiler üzerinde olumsuz etkiler bırakır. Bir çok insan yaşamın beraberinde getirdiği bu negatifliklere dayanamayıp ruhsal olarak çöküntü yaşar. Bu da günümüzün hastalığı depresyon olarak adlandırılır.

Depresyon hayatımızı son derece etkileyen, yaşam kalitemizi düşüren, hem psikolojik hem de fiziksel etkiler yaratan bir hastalıktır. Son zamanlarda depresif ataklar yaşayan insanlar o kadar çok arttı ki depresyon çağımızın hastalığı olma yolunda hızla ilerledi.

Sürekli bir şeylerden kuşku duymak, güven problemleri yaşamak, uyku bozukluğu, aşırı yemek yeme isteği veya iştahsızlık, hayattan keyif almamak, yalnız kalma isteği günümüzün hastalığı depresyon açısından tipik belirtilerdir.

Uzmanların da belirttiğine göre son zamanlarda depresyon için doktora başvuran hasta sayısında ve depresyon ilaçları satışında hızla artış görülmüştür.

Depresyon tedavi edilmezse ilerde daha büyük psikolojik rahatsızlıklara sebep olabilecek ciddiyette bir hastalıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir